Palety i skrzynie IPPC-ISPM15


Skrzynie i palety fitosanitarne

W zakładzie należącym do firmy Paletmax produkowane są drewniane skrzynie i palety w oparciu o normy IPPC-ISPM15 (z certyfikatem), które są dopuszczalne do eksploatacji w obrocie międzynarodowym.

Kontakt telefoniczny:

Biuro: 

(+48)  500 176 055

(+48)  511 441 400

IPPC – (ang. Integrated Pollution Prevention and Control) jest określeniem używanym w stosunku do dyrektywy UE, jaka ma na celu zapobieganie i zmniejszenie ilości zanieczyszczeń. Przedsiębiorstwa, których działalność jest uciążliwa dla środowiska przyrodniczego (np. przemysł paliwowo-energetyczny, chemiczny, mineralny, metalurgiczny, gospodarka odpadami i rolnictwo) muszą uzyskać tzw. zintegrowane pozwolenie na funkcjonowanie w Unii Europejskiej.

ISPM-15 – skrót oznaczający międzynarodowy standard dla środków fitosanitarnych, regulujący na płaszczyźnie międzynarodowej opakowania z drewna. Celem tej regulacji jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się pomiędzy państwami organizmów żywych i chorób, które mogą być zawarte w drewnie z jakiego wykonane są opakowania (np. palety, skrzynie). ISPM-15 ma zastosowanie zarówno do miękkiego drewna z drzew iglastych jak i twardego drewna z drzew liściastych. Nie ma zastosowania do opakowań z surowców drewnopochodnych (sklejka, płyty wiórowe itp.).